ul. Jana Kasprowicza 20
Warszawa
Pogotowie pogrzebowe 24h/7 dni
pogrzeby dzieci utraconych

W momencie, kiedy dziecko zostaje utracone, rodzice stają przed trudną decyzją, wieloma wątpliwościami i pytaniami. Czy powinno się zorganizować pogrzeb? Dzieci utracone na każdym etapie ciąży – również w tych bardzo wczesnych miesiącach lub tuż po porodzie  – zasługują na godny pochówek, jak każdy człowiek. Zorganizowanie takiego pogrzebu często daje ukojenie oraz świadomość, że dla swojego dziecka zrobiło się już wszystko i potraktowało je jak własnego członka rodziny.

Zakład Pogrzebowy Heron specjalizuje się również w organizacji takich pogrzebów. Wspieramy Państwa na każdym etapie tej drogi. W naszej ofercie można znaleźć trumny i urny dziecięce oraz obsługę na najwyższym poziomie.

Czy można otrzymać zasiłek pogrzebowy na pochówek dziecka utraconego?

Zasiłek pogrzebowy można otrzymać w momencie, kiedy zgon zostanie zarejestrowany w USC, a najbliższa rodzina dziecka jest ubezpieczona w ZUS. Wtedy zasiłek pogrzebowy wynosi 4000zł, jak w przypadku każdego innego pogrzebu.

Aby zarejestrować zgon w USC – potrzebna będzie karta martwego urodzenia wystawiona w placówce, gdzie nastąpiło poronienie. Można ją jednak tylko wystawić w momencie, gdy jest znana płeć dziecka.

Jeżeli ustalenie płci dziecka jest utrudnione, gdyż poronienie nastąpiło w pierwszych tygodniach ciąży, a zależy nam na tym, aby poznać płeć maleństwa – należy na własny koszt zlecić badania genetyczne.

Jakie dokumenty będą potrzebne do pochówku dziecka utraconego?

Może to być karta zgonu, która uprawnia jedynie do pochówku lub karta martwego urodzenia (wystawiona w momencie ustalenia płci dziecka), która uprawnia nie tylko do pochówku, ale też do rejestracji w USC, a później do otrzymania zasiłku pogrzebowego.

Czy dzieci utracone można poddać kremacji?

Pochówki dzieci można zorganizować tradycyjnie – w bardzo małej trumience – lub po kremacji w urnie.

W co ubrać bardzo małe dziecko?

Najczęściej zawija się dziecko w becik lub mały kocyk.

Gdzie pochować dziecko?

Można dochować do grobu rodzinnego lub zakupić specjalne miejsce w kwaterze grobów dziecięcych.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu przez 24h na dobę. Serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 570 800 910, będziemy wsparciem i przewodnikiem w tych trudnych chwilach.

Pogrzeby dzieci nienarodzonych (1)
Pogrzeby dzieci nienarodzonych (2)
Pogrzeby dzieci nienarodzonych (3)
Pogrzeby dzieci nienarodzonych (4)