ul. Jana Kasprowicza 20
Warszawa
Pogotowie pogrzebowe 24h/7 dni
Więcej

Wola jest jedną z najbardziej znanych dzielnic lewobrzeżnej Warszawy. Odegrała ona niezwykle ważną rolę w historii Polski: to na terenie warszawskiej Woli właśnie w XVII wieku miały miejsce wybory królów Polski w ramach wolnych elekcji. Do nowszej historii naszego kraju nawiązują muzea, które na terenie tej dzielnicy się znajdują: Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich. Zadumę nad przemijaniem może wywołać także spacer ulicami Woli, choćby w pobliżu niszczejących monumentalnych ceglanych rotund, które przez niemal wiek służyły jako zbiorniki na gaz czy wspominając inne obiekty, których już nie ma – jako chociażby nieistniejące młyny przy ulicy Młynarskiej.

Usługi pogrzebowe Wola

Pogrzeby na Woli domagają się specjalnej oprawy z wielu względów: zarówno historycznych, jak i ludzkich. Na Woli bowiem mieszka wciąż wiele osób, które – choć żyjące w pewnym ukryciu – są świadkami dziejów Stolicy z pierwszej połowy XX wieku. Należy im się nie tylko szacunek, ale także godne uroczystości pogrzebowe.

Nekropolie na Woli

Warszawska Wola to jednak także ziemia wielu cmentarzy – zarówno tych już nieczynnych, jak chociażby karaimski – jak i tych nadal czynnych, jak cmentarz prawosławny, Cmentarz Wolski czy też jeden z najbardziej znanych cmentarzy w Polsce – zabytkowe Stare Powązki.

Stare Powązki to prawdziwe miasto umarłych. Liczbę osób tam pochowanych szacuje się na około milion. Są wśród nich żołnierze, poeci i pisarze, lekarze i politycy, duchowni i prawnicy, uczeni oraz sportowcy czy artyści. Od 2014 roku ten zabytkowy cmentarz na Woli został uznany za pomnik historii. Żeby odwiedzić groby choć części z tych zasłużonych i znanych osób trzeba by poświęcić kilka dni. Podziwiając nie tylko ich życie, ale także zachwycając się prawdziwymi perłami sztuki cmentarnej – bowiem Cmentarz Powązkowski kryje w sobie prawdziwe bogactwo niepowtarzalnych, pięknych pomników nagrobnych.

Pogrzeby Warszawa Wola


Zakład Pogrzebowy Heron ma doświadczenie w takich właśnie pochówkach: przemyślanych w najdrobniejszych szczegółach, pięknych i pełnych godności. Choć ma swoją siedzibę na Bielanach – gdzie znajduje się jego biuro, a także sala pożegnań i chłodnia – to często proszony jest także o pomoc w organizacji kompleksowych uroczystości pogrzebowych przez mieszkańców Woli. Elegancki karawan firmy Heron nieopodal jednej z bram cmentarza na Starych Powązkach jest znakiem, że nieustannie dokonuje się tajemnica przemijania…