ul. Jana Kasprowicza 20
Warszawa
Pogotowie pogrzebowe 24h/7 dni

Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Umożliwiamy przewiezienie Osoby Zmarłej do naszej chłodni oraz pożegnanie się z Państwa bliskim bezpośrednio przed ceremonią pogrzebową lub kremacją. Odbieramy zmarłych z domów rodzinnych, domów opieki, szpitali i hospicjów na terenie Warszawy, oraz całej Polski. 

Heron pozostaje do dyspozycji wszystkich mieszkańców Żoliborza, jak i całej Warszawy, którzy chcieliby powierzyć organizację ceremonii pogrzebowej swoich bliskich. Organizujemy i obsługujemy pogrzeby na wszystkich warszawskich  i okolicznych cmentarzach. Pogrzeby świeckie, zarówno te z kremacją, jak i tradycyjne w trumnie, katolickie, nie często poprzedzonymi nabożeństwami żałobnymi na Żoliborzu w takich kościołach jak:

  • pw. św. Stanisława Kostki przy ul. Hozjusza 2
  • pw. Dzieciątka Jezus przy ul. Czarnieckiego 15
  • pw. Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Gdańskiej 6A
  • pw. św. Jana Kantego przy ul. Krasińskiego 31
  • pw. św. Jozafata Kuncewicza przy ul. Jerzego Waldorffa 1
  • pw. św. Rafała i Alberta przy ul. Gwiaździstej 17
  • pw. Zesłania Ducha Świętego przy ul. Broniewskiego 44
kantego 1 (główne)

Zdjęcia – Kosciół pw. św. Jana Kantego przy ul. Krasińskiego 31

Zdjęcia – Kościół pw. Dzieciątka Jezus przy ul. Czarnieckiego 15

Zdjęcia – Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Gdańskiej 6A

Zdjęcia – Kościół pw. św. Jozafata Kuncewicza przy ul. Jerzego Waldorffa 1

Zdjęcia – Kościół pw. św. Rafała i Alberta przy ul. Gwiaździstej 17

Zdjęcia – Kościół pw. św. Stanisława Kostki przy ul. Hozjusza 2

Zdjęcia – Kościół pw. Zesłania Ducha Świętego przy ul. Broniewskiego 44

Żoliborz to jedna z lewobrzeżnych dzielnic Warszawy. Wyróżnia się ona przede wszystkim pięknem. Nic więc dziwnego, że od zachwytu jej pięknem pochodzi jej nazwa. Piękno to rozbłysło w sposób najbardziej widoczny w latach 1919 – 1939. Pożoga II Wojny Światowej w dużej mierze oszczędziła tereny Żoliborza, dzięki czemu zachowała się spora część zabudowy. W kolejnych latach wieku XX i XXI ta część Warszawy przechodziła liczne przeobrażenia, ale wciąż bycie jej mieszkańcem jest powodem do dumy.

Żoliborz jest najmniejszą pod względem powierzchni dzielnicą Warszawy –  8,3 km² – o największym bogactwie terenów zielonych, które obejmują obszar 250 hektarów. Ten fakt z pewnością jest ważny zarówno dla osób, które od wielu już pokoleń mieszkają w tej dzielnicy, jak i dla nowych mieszkańców. Dla tych pierwszych bycie mieszkańcem Żoliborza to niemal oczywistość. Nie wyobrażają sobie oni, aby mieszkać gdzie indziej i na każdym kroku podkreślają przywiązanie do tej dzielnicy. Dla nowych mieszkańców – zamieszkanie na Żoliborzu to nobilitacja, która ma szanse ewoluować w stronę lokalnego patriotyzmu.

Dobre skomunikowanie Żoliborza z resztą Warszawy to jeden z najbardziej istotnych czynników, zachęcających do osiedlenia się w tej dzielnicy. Można powiedzieć, że stąd jest wszędzie blisko, bo przez Żoliborz przebiega linia metra, a także kursują autobusy i tramwaje.

Usługi pogrzebowe Żoliborz

 

Od wielu lat Żoliborz uważany jest za dzielnicę zamieszkiwaną przez inteligencję Warszawy. Dowodem na to są historyczne nazwy osiedli żoliborskich, które powstały jako odzwierciedlenie statusu społecznego ich mieszkańców. Żoliborz Dziennikarski, Oficerski czy Urzędniczy pamiętają przechadzających się dawno temu jego uliczkami takich znanych ludzi, jak Melchior Wańkowicz, Władysław Anders, Józef Haller, Stefan Rowecki, Stanisław Sosabowski czy Lucjan Żeligowski.

Także dziś wielu mieszkańców Żoliborza to osoby o wykształceniu wyższym. Na terenie Żoliborza znajdują się 3 wyższe uczelnie, kilka instytutów naukowych oraz inne instytucje edukacyjne. Warto jednak pamiętać, że to właśnie na Żoliborzu można spotkać wielu seniorów, którzy pamiętają czas powojenny.

Pokolenia pamiętające dramat II Wojny Światowej powoli odchodzą, zabierając ze sobą wspomnienia. Pięknie jest, jeśli i to ostatnie wspomnienie – z ich ostatniego pożegnania – jest piękne tak, jak ich życie.

zakład pogrzebowy Żoliborz

Zakład Pogrzebowy Heron – pogrzeby na Żoliborzu


Organizacja pięknego ostatniego pożegnania stała się znakiem rozpoznawczym Zakładu Pogrzebowego Heron z Warszawy. Nie dziwią więc coraz liczniejsze osoby, także z Żoliborza, które docierają do biura firmy Heron i proszą o przygotowanie godnego i eleganckiego pogrzebu ich Bliskich. Otrzymują one nie tylko pewność najwyższej jakości usług pogrzebowych, ale i pełne empatii wsparcie na każdym etapie tej ostatniej drogi.

Zlecenia na odbiór ciała Firma Pogrzebowa Heron przyjmuje całodobowo pod numerem telefonu: 570 800 910.