ul. Jana Kasprowicza 20
Warszawa
Pogotowie pogrzebowe 24h/7 dni

Żoliborz to jedna z lewobrzeżnych dzielnic Warszawy. Wyróżnia się ona przede wszystkim pięknem. Nic więc dziwnego, że od zachwytu jej pięknem pochodzi jej nazwa. Piękno to rozbłysło w sposób najbardziej widoczny w latach 1919 – 1939. Pożoga II Wojny Światowej w dużej mierze oszczędziła tereny Żoliborza, dzięki czemu zachowała się spora część zabudowy. W kolejnych latach wieku XX i XXI ta część Warszawy przechodziła liczne przeobrażenia, ale wciąż bycie jej mieszkańcem jest powodem do dumy.

Żoliborz jest najmniejszą pod względem powierzchni dzielnicą Warszawy –  8,3 km² – o największym bogactwie terenów zielonych, które obejmują obszar 250 hektarów. Ten fakt z pewnością jest ważny zarówno dla osób, które od wielu już pokoleń mieszkają w tej dzielnicy, jak i dla nowych mieszkańców. Dla tych pierwszych bycie mieszkańcem Żoliborza to niemal oczywistość. Nie wyobrażają sobie oni, aby mieszkać gdzie indziej i na każdym kroku podkreślają przywiązanie do tej dzielnicy. Dla nowych mieszkańców – zamieszkanie na Żoliborzu to nobilitacja, która ma szanse ewoluować w stronę lokalnego patriotyzmu.

Dobre skomunikowanie Żoliborza z resztą Warszawy to jeden z najbardziej istotnych czynników, zachęcających do osiedlenia się w tej dzielnicy. Można powiedzieć, że stąd jest wszędzie blisko, bo przez Żoliborz przebiega linia metra, a także kursują autobusy i tramwaje.

zakład pogrzebowy Żoliborz

Usługi pogrzebowe Żoliborz

 

Od wielu lat Żoliborz uważany jest za dzielnicę zamieszkiwaną przez inteligencję Warszawy. Dowodem na to są historyczne nazwy osiedli żoliborskich, które powstały jako odzwierciedlenie statusu społecznego ich mieszkańców. Żoliborz Dziennikarski, Oficerski czy Urzędniczy pamiętają przechadzających się dawno temu jego uliczkami takich znanych ludzi, jak Melchior Wańkowicz, Władysław Anders, Józef Haller, Stefan Rowecki, Stanisław Sosabowski czy Lucjan Żeligowski.

Także dziś wielu mieszkańców Żoliborza to osoby o wykształceniu wyższym. Na terenie Żoliborza znajdują się 3 wyższe uczelnie, kilka instytutów naukowych oraz inne instytucje edukacyjne. Warto jednak pamiętać, że to właśnie na Żoliborzu można spotkać wielu seniorów, którzy pamiętają czas powojenny.

Pokolenia pamiętające dramat II Wojny Światowej powoli odchodzą, zabierając ze sobą wspomnienia. Pięknie jest, jeśli i to ostatnie wspomnienie – z ich ostatniego pożegnania – jest piękne tak, jak ich życie.

Zakład Pogrzebowy Heron – pogrzeby na Żoliborzu


Organizacja pięknego ostatniego pożegnania stała się znakiem rozpoznawczym Zakładu Pogrzebowego Heron z Warszawy. Nie dziwią więc coraz liczniejsze osoby, także z Żoliborza, które docierają do biura firmy Heron i proszą o przygotowanie godnego i eleganckiego pogrzebu ich Bliskich. Otrzymują one nie tylko pewność najwyższej jakości usług pogrzebowych, ale i pełne empatii wsparcie na każdym etapie tej ostatniej drogi.

Zlecenia na odbiór ciała Firma Pogrzebowa Heron przyjmuje całodobowo pod numerem telefonu: 570 800 910.