ul. Jana Kasprowicza 20
Warszawa
Pogotowie pogrzebowe 24h/7 dni

Usługi pogrzebowe


Praga-Północ należy do najbardziej rozpoznawalnych obszarów Warszawy. Ta leżąca na prawym brzegu Wisły dzielnica jako jedna z niewielu zachowała niepowtarzalny charakter. Spotkać można w niej dobrze zachowaną zabudowę, pochodzącą z przełomu XIX i XX wieku oraz z okresu międzywojennego. Jest to możliwe, ponieważ Praga-Północ nie ucierpiała w czasie II Wojny Światowej tak bardzo, jak wiele innych warszawskich dzielnic.

Dzielnica z klimatem

Praga-Północ to dzielnica ze wszech miar wyjątkowa: niektórzy z mieszkańców do dziś posługują się gwarą warszawską i ubierają w sposób charakterystyczny dla folkloru warszawskiego. Ta wyrazistość kulturowa oraz specyficzny klimat, panujący na Pradze-Północ przyciąga tu nie tylko turystów, ale także nowych mieszkańców. Obecnie na obszarze 11,42 km² zamieszkuje ok. 64 tysiące osób.

Praga-Północ jest bardzo dobrze skomunikowana nie tylko z innymi rejonami Stolicy, ale i z resztą Polski, gdyż na skraju tej dzielnicy znajduje się dworzec kolejowy Warszawa Wschodnia oraz autobusowy węzeł komunikacyjny.

Koscioły i cmentarze

Na Pradze-Północ znajduje się także wiele kościołów, a wśród nich katedra pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika – która jest siedzibą diecezji warszawsko-praskiej – czy też bazylika Najświętszego Serca Jezusowego pozostająca pod opieką salezjanów, którzy mają ogromny wpływ na wychowanie młodego pokolenia mieszkańców Pragi-Północ.

Mieszkańcy tej dzielnicy, zakorzenieni w niej od wielu lat, znajdują miejsce swojego wiecznego spoczynku na Cmentarzu Bródnowskim oraz na Cmentarzu Komunalnym Północnym. W przygotowaniu uroczystości pogrzebowych pomagają im zazwyczaj sprawdzone zakłady pogrzebowe, które znają dobrze specyfikę tej części Warszawy.

Usługi pogrzebowe dla mieszkańców Pragi-Północ

Takim właśnie zakładem pogrzebowym jest Heron. Mimo, że jego siedziba znajduje się na Bielanach, jednak nie stanowi to problemu. Odległość, która dzieli Bielany i Pragę-Północ to tylko ok. 13 km do pokonania, a wysiłek jej pokonania wynagradza perspektywa otrzymania najwyższej jakości usług pogrzebowych, które Zakład Pogrzebowy Heron oferuje.

W firmie Heron zawsze otrzyma pomoc każdy, kto oczekuje realnej pomocy w organizacji pochówku Bliskiej Osoby. Jest to zakład pogrzebowy, który znany jest nie tylko z zaangażowania w wykonywane obowiązki zawodowe, ale także od doskonałej znajomości niuansów działania branży pogrzebowej oraz specyfiki przeprowadzania pochówków w Warszawie.