ul. Jana Kasprowicza 20
Warszawa
Pogotowie pogrzebowe 24h/7 dni

Usługi pogrzebowe dla mieszkańców Pragi-Północ

Świadczymy całodobowe odbiory i przewozy osób zmarłych do naszej chłodni z miejsca zgonu np. z domu rodzinnego, domu opieki, hospicjum lub szpitala w głównej mierze dla mieszkańców całej Warszawy i okolic, a w szczególności dla zmarłych w dzielnicy Praga Północ. Organizujemy i obsługujemy pogrzeby z kremacją oraz tradycyjne w trumnie. Umożliwiamy pożegnanie się Państwa z bliskimi bezpośrednio przed kremacją lub pogrzebem tradycyjnym w naszej Sali pożegnań, by po raz ostatni ujrzeć swojego bliskiego. Posiadamy możliwość przygotowania ceremonii świeckiej, katolickiej lub dowolnego innego wyznania na każdym cmentarzu w Warszawie i okolicy, również tych poprzedzonych nabożeństwami pogrzebowymi na Pradze Północ.

Lista kościołów na Pradze Północ :

  1. Bazylika katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika – ul. Floriańska 3
  2. Kościół Matki Bożej Loretańskiej – ul. Ratuszowa 5a
  3. Kościół św. Wincentego Pallottiego – ul. Skaryszewska 12
  4. Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – ul. Kawęczyńska 53
  5. Katedra Metropolitalna Św. Marii Magdaleny – aleja Solidarności 52
  6. Kościół Matki Bożej z Lourdes – ul. Wileńska 69
Usługi pogrzebowe na Pradze Północ

Zdjęcia – Bazylika katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika – ul. Floriańska 3

Zdjęcia – Kościół Matki Bożej Loretańskiej – ul. Ratuszowa 5a

Zdjęcia – Kościół św. Wincentego Pallottiego – ul. Skaryszewska 12

Zdjęcia – Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – ul. Kawęczyńska 53

Zdjęcia – Katedra Metropolitalna Św. Marii Magdaleny – aleja Solidarności 52

Zdjęcia – Kościół Matki Bożej z Lourdes – ul. Wileńska 69

Kościoły i cmentarze

Na Pradze-Północ znajduje się także wiele kościołów, a wśród nich katedra pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika – która jest siedzibą diecezji warszawsko-praskiej – czy też bazylika Najświętszego Serca Jezusowego pozostająca pod opieką salezjanów, którzy mają ogromny wpływ na wychowanie młodego pokolenia mieszkańców Pragi-Północ.

Mieszkańcy tej dzielnicy, zakorzenieni w niej od wielu lat, znajdują miejsce swojego wiecznego spoczynku na cmentarzach: Bródnowskim, Marysinie Wawerskim, Wawrzyszewskim, Powązkowskich, oraz na Cmentarzu Komunalnym Północnym. W przygotowaniu uroczystości pogrzebowych pomagają im zazwyczaj sprawdzone zakłady pogrzebowe, które znają dobrze specyfikę tej części Warszawy, do których bez wątpienia należy Heron.

Praga-Północ należy do najbardziej rozpoznawalnych obszarów Warszawy. Ta leżąca na prawym brzegu Wisły dzielnica jako jedna z niewielu zachowała niepowtarzalny charakter. Spotkać można w niej dobrze zachowaną zabudowę pochodzącą z przełomu XIX i XX wieku oraz z okresu międzywojennego. Jest to możliwe, ponieważ Praga-Północ nie ucierpiała w czasie II Wojny Światowej tak bardzo, jak wiele innych warszawskich dzielnic

Dzielnica z klimatem

Praga-Północ to dzielnica ze wszech miar wyjątkowa: niektórzy z mieszkańców do dziś posługują się gwarą warszawską i ubierają w sposób charakterystyczny dla folkloru warszawskiego. Ta wyrazistość kulturowa oraz specyficzny klimat panujący na Pradze-Północ przyciąga tu nie tylko turystów, ale także nowych mieszkańców. Obecnie na obszarze 11,42 km² zamieszkuje ok. 64 tysiące osób.

Praga-Północ jest bardzo dobrze skomunikowana nie tylko z innymi rejonami Stolicy, ale i z resztą Polski, gdyż na skraju tej dzielnicy znajduje się dworzec kolejowy Warszawa Wschodnia oraz autobusowy węzeł komunikacyjny.