ul. Jana Kasprowicza 20
Warszawa
Pogotowie pogrzebowe 24h/7 dni
Więcej

Cmentarz Północny usytuowany jest w Warszawie. Ta bardzo rozległa nekropolia rozciąga się na dwie dzielnice: Młociny oraz Wólka Węglowa. Dlatego też jego potoczna nazwa to także Cmentarz Wólka Węglowa. Obszar, który zajmuje ten cmentarz – 143 hektary – sprawia, że znajduje się on w czołówce największych powierzchniowo cmentarzy nie tylko w naszym kraju, ale także w całej Europie.

Cmentarz Wólka Węglowa powstał na przełomie lat 60. i 70. XX wieku, jako odpowiedź na zapotrzebowanie ludności Warszawy na nowe miejsca pochówku. Dotychczas bowiem dostępne ulegały szybkiemu wyczerpaniu, a liczba mieszkańców Stolicy wciąż się zwiększała. Biorąc pod uwagę te fakty i patrząc perspektywicznie – należało zapewnić nie tylko ówczesnym, ale i kolejnym pokoleniom możliwość pochówku w warunkach prawdziwie godnych, a zarazem nowoczesnych.

Infrastruktura Cmentarza na Wólce Węglowej obejmowała m.in. elegancki dom pogrzebowy z salami pożegnań, uwzględniającymi charakter pogrzebu (zarówno wyznaniowy, jak i świecki), chłodnie, krematorium z salą pożegnań przed kremacją, kwiaciarnię oraz pomieszczenia administracyjne. Zagospodarowane zostały także w sposób niezwykle przemyślany tereny zielone: wśród kilkudziesięciu tysięcy drzew i krzewów rozplanowano sieć ponad 200 kilometrów ścieżek i alei cmentarnych.

Plan Cmentarza Północnego

zakład pogrzebowy cmentarz północny

Kliknij, żeby powiększyć

Usługi pogrzebowe Cmentarz Północny

 

Od otwarcia cmentarza do chwili obecnej na Cmentarzu Północnym w Warszawie pochowanych zostało ponad 200 tysięcy osób. Spoczywają one zarówno w grobach ziemnych, murowanych, urnowych, jak i w kolumbariach, które zostały oddane do użytku w 2008 roku. Na tej właśnie nekropolii znajdują się także mogiły zbiorowe ofiar katastrof lotniczych, które wstrząsnęły Polską w latach 80. XX wieku: czyli katastrofy samolotu PLL LOT Ił-62 „Mikołaj Kopernik” lecącego z Nowego Jorku, w której dnia 14 marca 1980 w pobliżu Okęcia zginęło 87 osób, a także katastrofy samolotu pasażerskiego Ił-62M SP-LBG „Tadeusz Kościuszko”, również należącego do PLL LOT, który rozbił się w Lesie Kabackim, podchodząc dnia 9 maja 1987 do awaryjnego lądowania na początku lotu do Nowego Jorku.

Zakład Pogrzebowy Heron wielokrotnie organizował uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Północnym w Warszawie. Co więcej – właśnie na Cmentarzu Komunalnym Północnym firma Heron posiada własną infrastrukturę: jest to chłodnia, a także własna sala pożegnań. To pozwala na organizację zarówno pogrzebów tradycyjnych, jak i kremacyjnych, odznaczających się niepowtarzalnym pięknem. Warto wspomnieć też, że wiele nabożeństw związanych z pogrzebami katolickimi, o których przygotowanie proszony jest Zakład Pogrzebowy Heron, odbywa się w kościele p.w. św. Ignacego Loyoli, który to kościół graniczy z cmentarzem na Wólce Węglowej.

Doświadczenie tego zakładu pogrzebowego dotyczy nie tylko takich kwestii, jak oprawa i przebieg pogrzebu, ale również drobiazgowa znajomość procedur. Dlatego planując pogrzeb Bliskiej Osoby na Cmentarzu Wólka Węglowa – mieszkańcy Warszawy mogą zaufać firmie Heron.

sala pożegnań na Cmentarzu Północnym

Własna sala pożegnań

chłodnia

Własna chłodnia

Koszt pogrzebu Cmentarz Wólka Węglowa

Koszt pogrzebu na Cmentarzu Komunalnym Północnym trudny jest do całościowego oszacowania. Firma Heron zawsze jednak stara się, aby uczynić go możliwie najbardziej przystępnym dla swoich Klientów. Warto przypomnieć, że tylko pewna część zależna jest od zakładu pogrzebowego. Znaczącą część kosztów stanowią te związane z instytucjami zewnętrznymi – między innymi takimi, jak administracja cmentarza.

Poniżej przedstawiamy ceny najczęściej wybieranych nowych miejsc do pochówku – plac wraz z przygotowaniem (wykopaniem bądź wymurowaniem grobu oraz otwarciem i zamknięciem)

Groby tradycyjne (groby przeznaczone do pochówku trumien oraz urn):

 • grób ziemny rodzinny tradycyjny - dla dwóch trumien i nieograniczonej liczby urn 5360 zł
 • grób murowany tradycyjny pojedynczy - dla jednej trumny i nieograniczonej liczby urn7404 zł
 • grób murowany tradycyjny rodzinny
  • II kondygnacje - dla dwóch trumien i dowolnej liczby urn15738 zł
  • III kondygnacje - dla trzech trumien i dowolnej liczby urn18513 zł
  • IV kondygnacje - dla czterech trumien i dowolnej liczby urn21356 zł
 • grób dziecięcy – 2440 zł

Odpowiadając na zapytania osób zainteresowanych pogrzebami z kremacją – prezentujemy ceny grobów przeznaczonych do pochówków urnowych na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie (wraz z przygotowaniem grobu)

Groby urnowe

 • grób urnowy murowany pojedynczy – z możliwością pochówku maksymalnie 2 urn – 3530 zł
 • grób urnowy ziemny rodzinny – z możliwością pochówku do 8 urn – 2730 zł
 • grób urnowy murowany rodzinny – z możliwością pochówku do 8 urn – 5330 zł

Dostępne są także miejsca w kolumbariach czyli miejscach, gdzie urny z prochami Zmarłych są umieszczane w specjalnych niszach:

 • miejsce w małym kolumbarium – z możliwością pochówku do 2 urn – 5200 zł
 • miejsce w dużym kolumbarium – z możliwością pochówku do 3 urn – 5540 zł

Zdjęcia Cmentarza Północnego