ul. Jana Kasprowicza 20
Warszawa
Pogotowie pogrzebowe 24h/7 dni

Usługi pogrzebowe Powązki

 

Zakład Pogrzebowy Heron wielokrotnie pomagał mieszkańcom Warszawy, organizując pogrzeby zarówno na Cmentarzu Powązkowskim (Stare Powązki) jak i na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Wśród tych pogrzebów są pochówki katolickie, świeckie, tradycyjne, jak i kremacyjne – w tym też o charakterze specjalnym, czyli pogrzeby państwowe oraz wojskowe.

Heron umożliwia zorganizowanie uroczystości w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych lub w kościołach nieopodal cmentarzy św. Jozafata czy też św. Karola Boromeusza.

Pracownicy Zakładu Pogrzebowego Heron posiadają szeroką wiedzę na temat formalności, których należy dopełnić, jak też mają doświadczenie w realizacji samych uroczystości żałobnych. Firma Heron służy swoim wsparciem w przygotowaniu pogrzebów na Powązkach zarówno osobom prywatnym, jak i różnego rodzaju instytucjom, które powierzają jej organizację ceremonii.

Cmentarz Powązkowski, czyli w skrócie Powązki – tę nazwę słyszał chyba każdy, nawet jeśli nie mieszka w Warszawie. Warto jednak pamiętać, że cmentarze nazywane mianem Powązek są w Stolicy Polski dwa. Jeden z nich to Cmentarz Powązkowski – inaczej Stare Powązki – drugi natomiast to Cmentarz Wojskowy na Powązkach, które potocznie nazywa się Powązkami Wojskowymi. Różni je nie tylko historia, ale i położenie na administracyjnej mapie Warszawy.

Stare Powązki

Ten najbardziej znany – najstarszy i najbardziej zabytkowy – cmentarz Stolicy powstał w 1790 roku. Zaprojektował go architekt króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – Dominik Merlini. Położony jest on przy ulicy Powązkowskiej 1, w dzielnicy Wola, na obszarze 43 hektarów. Od momentu pierwszego pochówku znalazło tu miejsce wiecznego spoczynku wielu wybitnych Polaków. Są wśród nich artyści i politycy, uczeni, lekarze, działacze społeczni. Warto wspomnieć choć niektórych. Na Powązkach znajdują się groby m.in. pisarza Władysław Reymonta, Zbigniewa Herberta, Krzysztofa Kieślowskiego, Witolda Lutosławskiego, Czesława Niemena, Jana Nowaka Jeziorańskiego czy Ireny Sendlerowej.

Liczbę osób pochowanych na Starych Powązkach szacuje się na około milion. W roku 2014 Cmentarz Powązkowski został uznany za pomnik historii – nie tylko ze względu na to, że spoczywają na niej wiele osób, których życie i działalność stały się niejako fundamentem polskiej tożsamości, ale także za względu na bezcenną wartość architektoniczną nagrobków znajdujących się na Starych Powązkach.

Usługi pogrzebowe Stare Powązki

Kliknij, żeby powiększyć

Zdjęcia – Powązki Stare

Sprzedaż grobów Powązki Stare

Na cmentarzu Stare Powązki ogólnodostępne są jedynie kolumbaria czyli miejsca, gdzie urny z prochami Zmarłych są umieszczane w specjalnych niszach:

 • miejsce w kolumbarium – z możliwością pochówku do 4 urn
  18144 zł (nisza na samym dole)
  23544 zł (nisze powyżej)

szczegółowe informacje o kolumbarium

Kolumbarium Powązki Stare

(Możliwość pochowania do 4 urn)

Szczegółowa lista opłat związanych z zakupem i pochowaniem w nowym grobie:

21600 zł – zakup gotowej niszy (nisze powyżej) lub 16200 zł – zakup gotowej niszy (na samym dole)

1404 zł – czynności kancelaryjne i terenowe związane z wykonaniem pogrzebu

540 zł – otwarcie i zamknięcie grobu do pogrzebu

 

Całkowity koszt: 23544 zł (nisze powyżej)

Całkowity koszt: 18144 zł (nisza na samym dole)

Najważniejsze informacje:

 • Grób nie podlega opłatom za lata
 • Prawa do dysponowania grobem zyskuje się automatycznie od pierwszej osoby pochowanej w tym grobie. W następującej kolejności współmałżonek, dzieci, wnuki, prawnuki

Informacja o sprzedaży grobów jest prowadzona w biurze HERON przy ul. Jana Kasprowicza 20 w Warszawie

Powązki Wojskowe

 

Cmentarz Wojskowy na Powązkach również położony jest na ulicy Powązkowskiej, ale przypisano go do numeru 43/45, co lokalizuje go w dzielnicy Żoliborz. Jest on mniejszy od Starych Powązek, gdyż jego powierzchnia obejmuje obszar 24,3 hektara. Został założony w roku 1912 z przeznaczeniem dla zmarłych prawosławnych żołnierzy rosyjskich. W roku 1918 przeszedł jednak pod administrację rzymskokatolickiej Kurii Biskupa Polowego. Odtąd chowani są na nim głównie wojskowi – w tym uczestnicy licznych powstań narodowych oraz wojen o wolność Stolicy i Polski.

Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach znajduje się Kwatera Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej „Zośka”, Kwatera na Łączce, gdzie są pochowane osoby zamordowane przez Urząd Bezpieczeństwa w latach 1945–1956. Również na tej nekropolii znajduje się Kwatera Smoleńska, gdzie zostało pochowanych 28 ofiar katastrofy, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku.

zakład pogrzebowy powązki

Kliknij, żeby powiększyć

Zdjęcia – Powązki Wojskowe

Sprzedaż grobów Powązki Wojskowe

Cmentarz Wojskowy na Powązkach posiada w sprzedaży ogólnodostępnej jedynie kolumbaria z miejscami na samym dole i na samej górze, gdzie urny z prochami Zmarłych są umieszczane w specjalnych niszach.

Wszystkie pozostałe groby (tradycyjne, urnowe oraz kolumbaria) są przydzielane jako kwatery gestorskie

(tzn. kwatery, w których miejsca grzebalne zostały oddane do dyspozycji organizacji kombatanckich albo innych organizacji bądź instytucji) wymaga dodatkowo osobnej zgody gestora. W sprawie kwater gestorskich zapraszamy do indywidualnego kontaktu telefonicznego pod numerem 570 800 910.

 • miejsce w kolumbarium – z możliwością pochówku do 4 urn
  11256 zł (nisza na samym dole i na samej górze)

szczegółowe informacje o kolumbarium

Kolumbarium Powązki Wojskowe

(Możliwość pochowania do 4 urn)

Szczegółowa lista opłat związanych z zakupem i pochowaniem w nowym grobie:

9900 zł – zakup grobu opłata na 50 lat

600 zł – czynności kancelaryjne i terenowe oraz wykorzystanie mienia komunalnego związane z wykonaniem pogrzebu

756 zł – otwarcie i zamknięcie grobu

 

Całkowity koszt: 11256 zł

Najważniejsze informacje:

 • Ogólnodostępne wyłącznie skrajne nisze na dole i na górze
 • W momencie zakupu grób jest opłacony na 50 lat naprzód
 • Prawa do dysponowania grobem zyskuje się automatycznie od pierwszej osoby pochowanej w tym grobie. W następującej kolejności współmałżonek, dzieci, wnuki, prawnuki

Sprzedaż grobów jest prowadzona w biurze HERON przy ul. Jana Kasprowicza 20 w Warszawie